هدف صندوق سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان با پتانسیل رشد فزاینده همزمان با پذیرش ریسک بالا می باشد. علاوه بر کسب بازده بالای سرمایه گذاری در این شرکت ها، مشارکت بیشتر در رشد اقتصادی، تشویق کارآفرینی، ایجاد شغل و توسعه تکنولوژی از اهداف ثانویه صندوق است. برای دستیابی به این اهداف، صندوق منابع مالی را جمع آوری نموده و سرمایه ی مورد نیاز شرکت های جوان، پویا، و دانش بنیان را در چارچوب مدل مشارکت سهامی تامین می نماید.

آن دسته از سرمایه‌گذاران حقوقی و حقیقی که دارای منابع مالی هستند، می توانند پرتفوی سرمایه گذاری خود را با سرمایه‌گذاری در این صندوق و مشارکت در رشد و توسعه صنایع نوظهور و فن‌آوری‌های پیشرفته، تنوع بخشند. با توجه به سهم کمی که این بخش از سرمایه‌گذاری در سبد کلی سرمایه‌گذاران دارد، توسعه ساختارها و فرآیندهای سرمایه‌گذاری توسط آنها در چنین حوزه‌هایی به صرفه نیست. در حالیکه صندوق با داشتن و دسترسی به افراد حرفه‌ای، متخصص و صاحب نظر می تواند به صورت تخصصی و متمرکز به فعالیت در این حوزه بپردازد و زمینه موفقیت بیشتری را برای سرمایه گذاران فراهم آورد. نهایتاً صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه این امکان را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌آورد که بدون درگیر شدن مستقیم آنها در چالش‌ها و پیچیدگی‌های صنعت سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر، بتوانند از مزایا و منافع آن برخوردار شوند.
 

/Images/1.jpg

چشم انداز:

همکاری موثر و سودآور در توسعه شرکت های فن آوری محور.

ماموریت:

شناسایی فرصت های جذاب در شرکت های در حال رشد و دانش بنیان و ایجاد تعامل با اکوسیستم دانش محور به منظور بسترسازی برای توسعه و نمو ایده های برتر.

اعتقاد داریم با شرکت در توسعه شرکت های دانش بنیان به بالندگی و شکوفایی اقتصاد غیر نفتی کشور کمک خواهیم کرد.

/Images/2.jpg

شرکت تأمین‌سرمایه تمدن 

به عنوان فعالترین تأمین سرمایه کشور برای سه سال متوالی به انتخاب سازمان بورس و اوراق بهادار، با هدف ارائه سبد کاملی از خدمات مالی به مشتریان خود، عملیات رسمی خود را به عنوان یک بانک سرمایه گذاری خدمات کامل در سال 1390آغاز کرد.

 

 

 

شرکت سرمایه گذاری آتیه اندیشان مس 

 

به صورت شرکت سهامی عام، به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران در سال 1383 تاسیس و هم اکنون به یک هلدینگ مالی، اقتصادی و سرمایه گذاری تبدیل شده است.

 

 

 

صندوق مالی توسعه تكنولوژی ایران 

 

سال 1367 شورای پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران طرح ایجاد صندوق مالی حمایت از محققین و مخترعین را تصویب نمود. در سال 1374 به "صندوق مالی توسعه تكنولوژی ایران" تغییر نام یافت. هدف اصلی این صندوق، تامین مالی پروژه های مبتنی بر علم و فناوری است.

 

 

صندوق توسعه فناوری‌های نوین

 

  تاسیس شده در سال 2008، ارائه دهنده متنوع خدمات مالی در زمینه تجاری سازی تکنولوژی است.

 

 

 

صندوق پژوهش و فناوری توسعه صادرات شریف

 

از جمله صندوق‌های غیردولتی پژوهش و فناوری ، با هدف حمایت و تجاری سازی طرح های پژوهشی نوآورانه و اختراعات نخبگان در سال ۱۳۸۹ تاسیس گردید.

صندوق -سرمایه گذاری-جسورانه